Restore4Life: Otvorená výzva

ILE SAS je zapojená do projektu Horizon Europe „Restore4Life“, ktorý v súčasnosti zverejňuje výzvu na udelenie grantov na obnovu mokradí v „pridružených regiónoch“ (Associated Regions) – vrátane kaukazských krajín:

S potešením vás pozývame, aby ste sa prihlásili do našej Výzvy pre pridružené regióny. Hľadáme aspoň 5 Pridružených regiónov, ktoré môžu získať až 100 000 EUR na prípravu postupov, plánov a projektov na obnovu mokradných ekosystémov v ich regióne. Výzva pre pridružené regióny je špeciálne navrhnutá tak, aby boli zapojené miestne a regionálne orgány. Organizácie zo Slovenska sa nemôžu o zapojenie uchádzať nakoľko Slovensko je jednou z krajín konzorcia projektu Restore4Life.

Mapa krajín v ktorých je možné sa uchádzať o zapojenie ako pridružený región

Cieľom je priebežne zdieľať výsledky a poznatky z projektu s vybranými „pridruženými regiónmi“ a poskytovať im vedecko-technickú podporu pri realizácii riešení obnovy mokradí na ich území. Tento krok bude zahŕňať spárovanie každého pridruženého regiónu s podobnou demonštračnou lokalitou a poskytovanie technických poradenských služieb potrebných na prípravu postupov, plánov a projektov na obnovu ekosystémov v pridružených regiónoch, riešiac možné prekážky a poukazovať na uskutočniteľnosť implementácie inovatívnych riešení.

22. marca od 10:00 SEČ usporiada Restore4Life interaktívny workshop k prihláške do otvorenej výzvy. Cieľom workshopu je poskytnúť cenné poznatky, objasniť akékoľvek otázky, ktoré môžu uchádzači mať, a ponúknuť návod na vytvorenie úspešnej prihlášky do otvorenej výzvy. Veríme, že toto stretnutie bude nápomocné pri zabezpečení komplexného pochopenia požiadaviek a následne prispeje k úspechu vašej prihlášky. Ak by ste sa chceli workshopu zúčastniť, musíte sa zaregistrovať na tomto linku.

Otvorená výzva sa končí 29. mája 2024 o 17:00 SEČ (bruselského času).

Zostaňte informovaní:

Aby ste zostali v obraze, pozývame vás, aby ste sa prihlásili na odber newsletteru prostredníctvom našej webovej stránky. V newsletteri získate všetky dôležité informácie o pripravovanej výzve a výsledkoch projektu. Ak máte akékoľvek otázky alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať info@restore4life.eu.

Restore4Life Open Call