Výzva ÚKE SAV pre deti: „Ochrancovia planéty“

Milé deti, apríl je mesiac, v ktorom každoročne oslavujeme Deň Zeme. Ako po minulé roky, aj teraz máme pre vás pripravenú výzvu urobiť niečo dobré pre našu planétu. Pozývame vás, aby ste sa stali Ochrancami planéty. Ako to môžete urobiť? Spoločne s vašimi učiteľkami alebo učiteľmi vytvorte niekoľko jednoduchých pravidiel, ktorými, keď ich budete  dodržiavať, prispejete k ochrane životného prostredia.

Pravidlá napíšte na veľký plagát, nazvite ho „Naše desatoro, sedmoro alebo pätoro pre planétu Zem“, výtvarne ho dotvorte a zaveste na viditeľné miesto vo vašej triede alebo škole. Fotografiu plagátu a aj vašu spoločnú fotografiu spolu s plagátom nám pošlite do 10. mája 2024 na e-mailovú adresu magdalena.bezakova@savba.sk, do názvu správy napíšte „Ochrancovia planéty“. Najkrajšie plagáty odmeníme edukačnými hrami alebo knihami. Malú odmenu a certifikát „Ochrancovia planéty“ pošleme všetkým kolektívom, ktoré sa zapoja do našej výzvy.

Výzva je určená pre 3 kategórie: 1) deti materských škôl – ich úlohou je vymyslieť aspoň päť pravidiel pre planétu Zem; 2) žiaci I. stupňa základných škôl – ich úlohou je vymyslieť aspoň sedem pravidiel ; 3) žiaci II. stupňa základných škôl – ich úlohou je vymyslieť aspoň desať pravidiel.

Štatút súťaže nájdete tu

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na e-mailovej adrese: magdalena.bezakova@savba.sk

Tešíme sa, že dodržiavaním vami vytvorených pravidiel prispejete k ochrane našej krásnej planéty.